Informace o jarním semestru

Podzimní semestr na kurzech končí v rozmezí 24.1. - 5.2.2019. Jarní semestr pro stávající účastníky všech kurzů plynule ihned obsahově naváže. V průběhu ledna se můžete zapsat na pokračování výuky v jarním semestru osobně přímo na lekci svého kurzu.

Termíny startů jarního semestru pro jednotlivé kurzy, včetně termínů konce semestrů / počtu lekcí atd. zde najdete v polovině ledna. 

Pokud jste nový zájemce o cvičení

neváhejte a co nejdříve napište a poptejte se na aktuální stav volných míst taoist@seznam.cz nebo přes kontaktní formulář. V případě volného místa na kurzu je možné se kdykoliv přidat. V případě čchi-kung se chytnete opravdu kdykoliv. 

Kurzy od úplného začátku v pololetí nechystáme, opět až ve druhé polovině září 2019. Pokud se tedy na taoist@seznam.cz nebo přes kontaktní formulář doptáte na aktuálně volné místo / stav volných míst v tom kterém kurzu, nemusíte čekat na září 2019 a můžete začít již nyní.

 

NABÍDKA CVIČEBNÍCH MOŽNOSTÍ PODZIM 2018

* Všechny naše cvičební kurzy jsou určeny výhradně dospělým účastníkům různých věkových kategorií. Nezletilého účastníka nelze do kurzů přijmout. Horní hranice věku není limitována. Jedině výrazné pohybové omezení (např. nemožnost dobré volné chůze bez opory) či závážné akutní onemocnění se zdají být překážkou účasti na kurzu. Roli tedy nehraje věk dospělého, váha ani předchozí zkušenosti.

** Co s sebou na vaši první lekci: postačí volný sportovní oděv + přezůvky do tělocvičny (neřešte podrobnosti, vysvětlíme si vše osobně namístě), pití a kurzovné ideálně v přesné výši.

      

Pro více informací rozklikněte vybraný kurz níže. Přihlašovací formulář naleznete pokaždé až dole na rozkliknuté stránce.


Přihlášení bude mj. kvůli legislativě GDPR opět probíhat formou dvojího potvrzení, kdy po vyplnění a odeslání formuláře následně během chvilky potvrdíte souhlas v automaticky zaslaném mailu (dorazí vám nejpozději do 5 minut, nejčastěji do hromadné pošty). Zadejte svůj mail bezchybně! Vše je úplně jednoduché, instrukce vás dobře a jasně povedou. Jakmile v mailu potvrdíte souhlas, ozveme se vám zpětně s potvrzením rezervace místa v kurzu a to do +/- 24 - 48 hodin (již ruční neautomatizovaná práce, prosíme tedy o trpělivost). 

V případě opakovaných vážných technických potíží s odesláním formuláře, rezervací nebo pokud nedostanete zpětné potvrzení rezervace do nejpozději 48 hodin pište na taoist@seznam.cz nebo přes kontaktní formulář v rubrice KONTAKT.Pondělí 20.00 - 21.00 centrum Plzně - úplní začátečníci Tai-či >>>

(kapacita kurzu je naplněna, možno se přihlásit jako náhradník)

Úterý 18.00 - 19.00 Lochotín - dokončení 2. části 24ky a procvičování celé sestavy >>>

Středa 19.00 - 20.00 centrum Plzně - pokročilé Tai-či (24,40,108, šavle, Chen), wu-shu kung-fu gymnastika >>>

Středa 20.00 - 21.00 centrum Plzně - čchi-kung a fyzio pro každého, od pololetí dle zájmu navážeme Tai-či >>>

(kapacita kurzu je naplněna, možno se přihlásit jako náhradník)

Čtvrtek 8.00 - 9.00 centrum Plzně - ranní čchi-kung a fyzio pro každého >>>

(kapacita kurzu je naplněna, možno se přihlásit jako náhradník)

Čtvrtek 18.00 - 19.00 Lochotín - čchi-kung a fyzio pro každého, od pololetí dle zájmu navážeme Tai-či >>>

(kapacita kurzu je naplněna, možno se přihlásit jako náhradník)

 

KURZOVNÉ ZŮSTÁVÁ JAKO V MINULÝCH LETECH 1.500,- Kč za 18 LEKCÍ (hodnota 1 lekce je 85,- Kč). Našim pokročilejším cvičencům nabízíme možnost 2 kurzů v týdnu současně se slevou 300,- Kč na druhý navštěvovaný kurz pokud je v něm volno (nabídka se netýká nových cvičenců na čchi-kung a Tai-či).  

ÚČASTÍ NA KURZU VYJADŘUJETE SOUHLAS S PODMÍNKAMI ÚČASTI NÍŽE:

Potřebujete poradit jaký kurz máte zvolit?

Jsem úplný začátečník a chci rovnou Tai-či nebo čchi-kung s možností následného Tai-či

Můžete zvolit pondělní Tai-či od 20.00, středeční čchi-kung s fyzio cvičením od 20.00, čtvrteční ranní čchi-kung a fyzio od 8.00 nebo podvečerní od 18.00. Nebude-li vám vyhovovat pondělní Tai-či od 20.00 z důvodu pozdější hodiny nebo se kurz rychle naplní a vy přesto stojíte o Tai-či, přihlaste se i tak do kurzu čchi-kung a fyzio ve středu od 20.00 nebo čtvrtek od 18.00. V případě zájmu od pololetí můžeme Tai-či začít. Není lepší přípravy na Tai-či, než mít v té době již zvládnut dobře fungující čchi-kung a posílenou energii a vitalitu :-)

Cvičil(a) jsem s vámi již Tai-či 9 forem (první polovina 24ky) nebo dříve v minulosti

Přímo navazující kurz je úterý od 18.00 kde se naučíte (popř. zopakujete ) 2. část 24ky. Pokud jste cvičil(a) v minulosti, jistě je dobré si zopakovat s výkladem a procvičit poté celou sestavu, zvláště její druhou část. Pokud jste s námi cvičil(a) již před více lety a sestavu jste z velké části zapomněl(a) nebo jí nerozumíte, naskočte raději znovu do začátečníků, dá vám to víc.

Cvičil(a) jsem již celou sestavu 24 forem (minulý školní rok pondělí od 20.00)

Navrhujeme vám přidat se buďto na procvičování a opakování 24ky na úterní kurz od 18.00 nebo zkuste jakýkoliv kurz čchi-kung s fyzio, tj. středu od 20.00, čtvrtek od 8.00 nebo 18.00. Naučíte se prohloubit váš feeling, cítění, vnímání těla i energie, tolik potřebných v Tai-či.

TAI-ČI NEBO ČCHI-KUNG? NEMÁTE V TOM JASNO?

Podmínky rezervace místa a účasti v kurzech.

Prohlášení vlastní odpovědnosti účastníka.

     

ÚČASTÍ NA KURZU VYJADŘUJETE SOUHLAS S PODMÍNKAMI ÚČASTI A PROHLÁŠENÍM NÍŽE: 

1. Přihlášky jsou platné pouze přes on-line formulář. Zadejte mail bezchybně.

Kurzy, zvláště pro úplné začátečníky, se obvykle každým rokem naplní během krátké doby. Zápis do kurzů probíhá dle pořadí došlých přihlášek (vyplněných přihlašovacích formulářů).

Přihlášení probíhá pouze přes on-line formulář, netelefonujte, nepište SMS - potřebujeme mít z organizačních důvodů na všechny přihlášené žáky mailový kontakt (kvůli příp. změnám ve výuce, zaslání příp. výukových materiálů apod.). Pro úspěšné odeslání formuláře a pozdější účast na kurzu je nutné odškrtnout políčka souhlasu s podmínkami účasti a prohlášením vlastní odpovědnosti.

2. Rezervace Vašeho místa na kurzu Vám bude po odeslání přihlášky vždy námi zpětně potvrzena (ručně, neautomatizovaně) a to jakmile bude nejdříve možné.

Obvykle do 24 - 48 hodin. Tímto budete mít své místo na kurzu do 1. zahajovací lekce rezervované a těšíme se na viděnou na 1. lekci. Odpovíme postupně všem zájemcům, i kdyby byl kurz již naplněn - uveďte však při vyplnění přihlášky mailový kontakt bez chyby, jinak Vás nebudeme moci kontaktovat.

3. Pokud se přihlásíte po naplnění limitu kurzu...

Budete v našem seznamu zájemců veden(a) jako náhradník a v případě uvolnění místa na kurzu Vás sami později můžeme kontaktovat a volné místo Vám příp. nabídneme. Sledujte též webové stránky, kde o volné kapacitě můžeme informovat.

4. Pokud se bez předchozí omluvy nedostavíte na 1. zahajovací lekci kurzu, předpokládáme Váš další nezájem o kurz, Vaše rezervace tímto propadá a místo je ihned nabídnuto případnému náhradníkovi v pořadí.

Pokud máte své místo na kurzu rezervováno v našem seznamu řádně přihlášených a nedostavíte se na 1. zahajovací lekci kurzu bez předchozí omluvy (telefonicky, SMS, mailem), předpokládáme Váš další nezájem o kurz, stornujeme Vaše přihlášení - rezervaci a Vaše místo bude ihned nabídnuto náhradníkovi v pořadí. Pokud máte kurz uhrazen na 1. lekci, nemusíte se dále v budoucnu pochopitelně omlouvat, máte-li zrovna absenci.

5. Platba kurzovného proběhne na 1. zahajovací lekci. Jakékoliv pozdější úhrady by zdržely celou skupinu.

Pokud z nějakého závažného důvodu nebudete moci zaplatit kurzovné na 1. zahajovací lekci, informujte nás o tom osobně, ve vlastním zájmu během této 1. zahajovací lekce při prezentaci přítomných. Platba kurzovného na 1. lekci je totiž spojena s prezentací všech přihlášených.

Jinak podle našeho seznamu přihlášených a současně platících, nebudeme vědět, že jste byli na 1. lekci přítomni - bez Vaší omluvy - a budeme Vás považovat za nepřítomného. Vaše rezervace by tak propadla a místo by bylo nabídnuto náhradníkovi.

6. Před přihlášením doporučujeme seznámit se s obsahovou nabídkou jednotlivých kurzů. 

Obsah jednotlivých kurzů Vám napoví, do jaké skupiny pokročilosti patříte a do jakého kurzu dle pokročilosti je vhodné se přihlásit, aby Vám kurz obsahově mohl nabídnout maximum. Jde o to, abyste měli jasno v tom, co chcete nacvičovat a podle toho se přihlásili do správného kurzu.  

7. Naše kurzy jsou určeny výhradně PRO DOSPĚLÉ různých věkových kategorií. 

Do kurzu tedy nelze přijmout nezletilého účastníka mladšího 18 let.

8. Účast na cvičebních kurzech a seminářích Tai-či a Čchi-kung je v celém školním roce na vlastní odpovědnost a riziko každého cvičence. Zavazujete se být opatrní tak, abyste nezpůsobili jakoukoliv škodu sobě i druhým a to újmu na zdraví i škodu věcnou. Lektor nepřebírá odpovědnost za jakoukoliv případnou majetkovou, nemajetkovou či zdravotní újmu.

Přihlášením se do kurzu prohlašujete, že jste si vědomi svého zdravotního stavu a účastníte se cvičení na vlastní odpovědnost a vlastní riziko. Náročnost a intenzitu cvičení si přizpůsobíte svým schopnostem a svému aktuálnímu zdravotnímu stavu. Případné zdravotní omezení (nemoc, úraz, omezenou pohyblivost, těhotenství apod.) je účastník povinný konzultovat se svým lékařem a dbát jeho doporučení. Lektor nenese žádnou odpovědnost za případné zdravotní problémy a úrazy během lekce (kurzy, semináře, workshopy) nebo po ní či v souvislosti s účastí.

V případě majetkové, nemajetkové či zdravotní újmy, v případě poranění nebo úrazu, nebude účastník po lektorovi požadovat žádné náhrady. Za odložené osobní věci a za materiální škody způsobené účastníkem zodpovídá sám účastník.

Cvičení Tai-či a Čchi-kung patří k těm nejméně náročným a velice bezpečným cvičením s mnoha zdravotními přínosy. Je však zcela na Vás, abyste respektovali a sami si ohlídali Vaše případná pohybová a jiná zdravotní omezení včetně aktuálního stavu (např. nevhodnost cvičení při viróze, teplotě, šetření se v těhotenství, nižší krevní tlak - předcházet včas mdlobám, astmatici, kardiaci atd.). Tato omezení i stav znáte pouze Vy a je třeba, abyste respektovali svoji zdravotní kondici. V tomto smyslu za Vás tedy nemůžeme nést jakoukoliv zodpovědnost. Vhodnost cvičení konzultujte v případě pochybností s lékařem.

Např. při úvodní rozcvičce vynechávejte nebo si upravte cviky, které nezvládnete pro např. bolest kloubů kolenních, kyčelních, ramen, zad...

Současně se zavazujete řídit se pokyny lektora / lektorů co se týká instrukcí ke cvičení, ale i organizačních instrukcí, tak, aby nedošlo ke škodám na zdraví či majetku účastníků kurzu, lektorů či třetích stran.

S organizačními tématy Vás dále seznámíme v úvodu kurzu na 1. lekci případně při Vašem pozdějším nástupu do kurzu.

Jako lektoři, se budeme maximálně snažit o to, aby všechny instrukce byly jasné, srozumitelné a cvičení pro Vás bylo jen přínosem a radostí.


9. Náhlé změny ve výuce.

TAIJI CENTRUM PLZEŇ si vyhrazuje právo na změnu lektora, data a místa konání z organizačních nebo zdravotních důvodů. 

V případě, že se ze zdravotních nebo organizačních důvodů lekce nebude moci uskutečnit, bude tato vždy příslušným způsobem nahrazena. Obvykle je náhrada řešena posunutím konce kurzu. Lektor vyvine snahu informovat o této skutečnosti v aktualitách na www.taijiplzen.cz případně informovat cvičence mailem, bude-li to v rámci dostatečného předstihu a možností lektora možné. Lekce též může v těchto případech krátkodobě odučit externí lektor osobně pověřený Tomášem Bezděkem. 

10. Storno podmínky.

Pokud dojde k přerušení docházky na kurz z Vaší strany, kurzovné, resp. jeho poměrnou část, vracíme pouze z vážných zdravotních důvodů. Tj. při dlouhodobé nemožnosti navštěvovat kurz z vážných zdravotních důvodů. Vyžadujeme současně lékařské potvrzení.

V tomto případě bude poměrná část vráceného kurzovného spočítána ke dni Vaší žádosti. Rozhodnutí o konečném řešení je vždy v kompetenci TAIJI CENTRUM PLZEŇ.

Pokud nemůžete na kurz dále docházet z jakýchkoliv jiných důvodů, můžete za sebe najít náhradníka, který kurz, resp. jeho zbytek absolvuje za Vás. Je však nezbytné předem kontaktovat a informovat Tomáše Bezděka.

11. Náhrada absence na kurzu.

Pokud máte absenci na svém kurzu, např. pro krátkou nemoc apod., je možné si zameškaný počet lekcí nahradit na kurzu obsahově stejném nebo nejbližším, avšak pouze za podmínky, že je na tomto kurzu volná kapacita místa. Vše výhradně po předchozí osobní dohodě.

Rozhodnutí o možnosti či nemožnosti náhrady lekce je zcela v kompetenci TCP.

Naše kurzy jsou sice obsahově rozdílné co se týká technického nácviku a tréninku konkrétních sestav a dovedností, avšak principy umění jsou vždy stejné. Takže není žádný problém přijít si jako náhradu zacvičit třeba i s pokročilejší skupinou a nechat se inspirovat a obohatit třeba i pokročilejšími dovednostmi, souvislostmi a informacemi, než třeba zrovna probíráte na svém kurzu.