CVIČIL(A) JSTE S NÁMI V UPLYNULÉM ŠKOLNÍM ROCE

A POTŘEBUJETE NAPOVĚDĚT, KTERÝ KURZ JE PRO VÁS

OD ZÁŘÍ 2019 NEJVHODNĚJŠÍ Z HLEDISKA

MOŽNÉ NÁVAZNOSTI NA VAŠE DOVEDNOSTI?


CVIČIL(A) JSEM V MINULÉM ŠKOLNÍM ROCE ČCHI-KUNG 

(středy od 20.00, čtvrtky ráno od 8.00 nebo od 18.00)

  1. Pokud Vám kurz cvičení čchi-kung vyhovuje a nechcete se učit mnoho nového, spíše opakovat, můžete opět zvolit některý ze 3 připravovaných kurzů čchi-kung. Kurz čchi-kung bude obsahově stejný / velmi podobný jako minulý rok, protože obsah kurzu čchi-kung je koncipován na 1 rok a může být též některými vnímán jako "přípravka na Tai-či".
  2. Pokud jste čchi-kungem prošli, funguje Vám a rádi byste se naučili něco nového, dalšího, přihlaste se na kurz Tai-či. Budete mít oproti jiným nováčkům velkou výhodu: znáte již rozcvičku a všechny základní dovednosti a dovedete se již při cvičení dobře uvolnit. Od samého počátku se tak na kurzu Tai-či budete moci soustředit jen na výuku sestavy Tai-či a cvičení si tak užijete od počátku mnohem více než kdokoliv jiný na kurzu, kdo cvičením čchi-kung narozdíl od Vás zatím neprošel.

CVIČIL(A) JSEM V MINULÉM ŠKOLNÍM ROCE TAI-ČI 108 FOREM V PONDĚLÍ OD 19.00

Kurz navazuje na stejném místě ve stejném čase se stejnou skupinou. Budeme opakovat 108 forem a další sestavy v 1 a občas i 2 skupinách, pravděpodobně se přidají pokročilí cvičenci ze středečního kurzu. Po zopakování 108 forem přidáme občas čchi-kung a fyzio cvičení.


CVIČIL(A) JSEM V MINULÉM ŠKOLNÍM ROCE TAI-ČI 9 FOREM V PONDĚLÍ OD 20.00

Kurz navazuje na stejném místě ve stejném čase se stejnou skupinou. Budeme opakovat a postupně navážeme druhou závěrečnou částí sestavy 24 forem.

  1. Přihlaste se tedy do navazujícího kurzu v pondělí od 20.00 a pokračujte, nebo
  2. Necítíte-li se na pokračování v sestavě, zopakujte si základy v kurzu začátečníků v úterý od 18.00 nebo středu od 19.00 hodin

CVIČIL(A) JSEM V MINULÉM ŠKOLNÍM ROCE TAI-ČI 24 FOREM V ÚTERÝ OD 18.00

V minulém školním roce jsme sestavu 24 forem obsahově dokončili a pro nízký počet pokračujících skupina na stejném místě nepokračuje. Navrhujeme Vám několik možností co dál:

  1. Potřebujete-li podrobně zopakovat a procvičit 24 forem, přidejte se do pondělního kurzu Tai-či od 20.00 kde pokročilejší budou po zopakování 9 forem nacvičovat 2. část sestavy a její závěr. Poslechněte si znovu podrobnosti, které Vám možná při prvním nácviku sestavy unikaly a vypilujte sestavu do té míry, že budete schopni ji kohokoliv naučit. To pro Vás bude potvrzením, že máte sestavu skutečně dobře zvládnutou a rozumíte jí. Budete tak dobře připraveni na sestavu 40 forem, která bude možná nacvičována za rok, od září 2020.
  2. Jste-li si sestavou jistější, využijte školní rok k prohloubení Vašeho čchi-kung a přidejte se na libovolný kurz čchi-kung ve spojení s fyzio cvičením. Budete-li navíc kdykoliv potřebovat cokoliv poradit se sestavou 24 forem, jsem Vám po lekci čchi-kung vždy krátce k dispozici ke konzultaci ohledně nejasné formy z 24ky.

CVIČIL(A) JSEM V MINULÉM ŠKOLNÍM ROCE TAI-ČI 24,40,108, ŠAVLI A WU-SHU VE STŘEDU OD 19.00

V minulém školním roce jsme opakovali cvičení se šavlí a naučili jsme se krátkou sestavu wu-shu. Pro dlouhodobě ubývající a nízký počet pokračujících skupina na stejném místě nepokračuje. Navrhujeme Vám několik možností co dál:

  1. Příležitost zopakovat postupně všechny dosud naučené sestavy budete mít, přihlásíte-li se do kurzu pondělního od 19.00 hodin. Zde je skupina rovněž pokročilých, který cvičí 24, 40 a 108 forem, kterou nacvičovali minulý rok. Tedy procvičíme všechny základní sestavy, zaměříme se znovu zejména na 108 forem pro ty co ji nacvičovali minulý rok a u vás se po společném zopakování 108 forem zaměříme na procvičení šavle a wu-shu sestavy. Občas budeme cvičit ve 2 skupinách, zatímco jedna skupina dostane po instruktáži úkol co samostatně procvičit, budu se mezitím věnovat skupině druhé. Společný nový program krom opakování všech sestav Tai-či je čchi-kung a fyziorehabilitační cvičení, kterým občas obohatíme kurz, aby byly narozdíl od měkkého Tai-či zapojeny konečně i svaly.
  2. Nevyhovuje-li Vám např. časově pondělní kurz od 19.00, je možnost tento školní rok využít prohloubením čchi-kung ve spojení s fyziorehabilitačním cvičením na některém ze 3 kurzů čchi-kung.