O čem je / bude / rok jangové kovové myši 2020?

(Příspěvek z konce srpna 2020)


V lednu 2020 jsem v tomto příspěvku naznačil, o čem bude rok 2020. Můžete si zpětně připomenout kliknutím nebo níže na stránce. Energie času (nezávisle na tom, co se nyní děje venku) skutečně není dobrá a přívětivá jako jindy. Na základě studia kvality času lze očekávat, že situace brzy poněkud přitvrdí. Nejvíce zátěžové se obecně jeví září (zvláště 3. dekáda zhruba 18.9. - 31.9., s nástupem podzimu) a prosinec 2020. Rok 2020 je rokem jangového kovu. Každé roční období ovládá jeden z elementů (jaro dřevo, léto oheň, podzim kov, zimu voda). Tedy podzim, "kovové" to roční období v roce kovu = kov² (na druhou). Co znamená kov již dobře víte z lednového příspěvku výše. Na konci znamení Kozoroha bude v troj-konjunkci Pluto, Jupiter, Saturn. Na konci Berana se nám v domicilu na delší dobu usídlil takto silný Mars uzavírající kvadrát se Saturnem který je rovněž v domicilu v Kozorohu (Saturn brzdí aktivity Marse, "odpor", bývá to pokaždé čas "jízdy se zataženou brzdou"). Všechny zmíněné vlivy definitivně uvolní své "sevření" po Vánocích, resp. ihned po Novém roce, začátkem ledna, kdy Saturn s Jupiterem přejdou do svobody Vodnáře a Mars ze splašeného jangového Berana ("horká hlava, horké rozhodování") do klidného stabilního, zemitého Býka. Zároveň se přehoupne roční vibrace ze 4 do 5: To vše znamená, že si všichni konečně hluboce oddechnou... od řady omezení, které během nadcházejících týdnů a podzimních měsíců mohou eskalovat a jen mohu pevně věřit, že nezasáhnou ve velké míře naši možnost cvičit naživo tak, jak jste zvyklí a jak si pochopitelně všichni přejeme. (tb)

 (níže původní příspěvek z 24.1.2020)

25.1.2020 oslavíme začátek lunárního Nového roku. Rok Krysy (Myši) která se v 60-letém cyklu opět setká s elementem kov. Čína (a Rusko) ve velkém skupují zlato již nějaký čas, očekává se, že jeho cena v nadcházejících 2 letech vlády prvku kov půjde ještě více nahoru. :-)
Oslavy probíhají krom jednotlivců :-) a komunit po celém světě zejména v Číně, Taiwanu, Vietnamu, Mongolsku, Korei, Japonsku...

Jaké asociace máme spojeny s myší / krysou?
- Být u "toho" první, šmejdění, čmuchání, rychlost, inteligence, čilost, ale též značná krysí agrese. Další asociace: pasti, jed na myši a krysy (+ otrávenost fyzická či psychická necháte-li se), ale i asociace typu "obětní pokusná myš"... kontaminace, otrava, past, léčka, nástraha, manipulace.

Element kovu, jak všichni znalci alespoň základů TČM ví, odpovídá respiračnímu systému (plíce, průdušky...).

Jaké asociace máme spojeny s elementem kov?
- Zlato jako nejušlechtilejší kov, ale i prosté železo: zbraně, šavle, meče, tanky, nože... chirurgické nástroje... lékařské jehly, koroze - rez... peněžní hotovost v mincích. Kovové mříže (věznění), síť - "výplet", kovový řetěz, zpomalující koule u nohy, kovová klec...

Kov je o řádu (Nový světový řád???... :-( ), pravidlech, systému, "železné disciplíně". V kovu jde i o obranu a dodržování tradic, zvyků nebo o zavedení zvyků a pravidel zcela nových: "Zvyk je železná košile", neříká se v tomto novém roce elementu kov nadarmo.

Jakému korodujícímu řádu (kov) tedy dovolíme dělat ze sebe v roce 2020 pokusné obětní myši? Jakou kovovou vlastností či událostí se necháme kontaminovat či otravovat (myš)? Jaké nástrahy, pasti a manipulace bude muset letošní Myš překonat?

Nebo se naopak staneme agresivními krysami, které již zahnané do kouta dalšími a dalšími nařízeními (Nového světového?) řádu (kov), zaútočí a nenechají si vše líbit???

Nebo se čile podřídíme tisíciletému zlatému řádu cesty sebepoznání a zabojujeme rychle jako první (krysa) o moudrost?

Za sebe vidím v roce kovové krysy značné riziko ozbrojených konfliktů, omezení, zpomalení všeho pod tíhou kovu a další postupné utahování kohoutků svobody občanů různými nařízeními... V kombinaci se čtyřkovým rokem 2020 = 4 (kvadratura, kříž...) rozhodně nepůjde o žádný pohodový rok, ale čas plný velkých změn.

Na stranu druhou - rok přináší opravdu hodně energie do všech oblastí. Tedy nebude chybět energie ke konání (v extrému možná někdy i agresivně či manipulativně, vynuceně prosazovanému), síla k zavedení nových pořádků.

Chcete-li začít v tomto roce něco nového a uvést to do praxe, pak to půjde takřka samo (resp. "bude to muset disciplinovaně jít" i když byste nechtěli :-) / :-( ??? ), na rozdíl od předchozího klidnějšího a stabilizovanějšího lunárního roku zemského Vepře.

Kdokoliv se bude bránit potřebě řádu, změnám, zavalení tíhou kovu, bude semlet nejvíce... Jde jen o to vybrat si sobě odpovídající úroveň řádu, omezení a disciplíny, kterou přijmeme dobrovolně a s radostí.

Přeji, ať se podaří z čilého energického roku kovové myši 2020 podaří dostat jen to nejlepší. Tedy jen samé zlato a žádné rezaté železo :-).
A také abyste byli rychle U TOHO podstatného a skutečně důležitého vždy první, jako ta myš