Správný pohyb léčí! Výuka Tai-či a Čchi-kung od roku 2001

TAIJI CENTRUM PLZEŇ rozšiřuje své aktivity v plzeňském regionu od roku 2003 a navazuje na předchozí zkušenosti s výukou Taiji Quan v Plzni od roku 2001. Zabýváme se především tradičními čínskými cvičeními Taiji Quan (Tai-či) a Qi-gong (Čchi-kung). Pořádáme výukové kurzy a semináře, přednášky a motivační ukázky cvičení Taiji Quan.

Vyučujeme oba hlavní styly Taiji Quan: styl Yang a styl Chen

Styl Yang Taiji - pomalý, klidný, plynulý, fyzicky a koordinačně relativně nenáročný, vhodný pro začátečníky. Výrazné energetizování, hluboká relaxace a ozdravné účinky. Základní sestavy stylu Yang zvládne opravdu každý bez rozdílu věku, váhy, zdraví, kondice apod.

Styl Chen Taiji - nejstarší styl Taiji, ze kterého se vyvinuly všechny další styly Taiji, tedy styl Yang, ze stylu Yang pak Wudangské Taiji apod. Styl Chen je dynamický, cvičí se v nižších pozicích, je tedy fyzicky a koordinačně náročnější, obsahuje dynamické údery, kopy, přeskoky, atd. Je vhodný pro cvičence s již vybudovanou kapacitou energie a s energetickou kondicí získanou Qi-gongem, praxí stylu Yang apod.

.